Ošetrenie zubov u detí
skcsendehuplru

separator

 


 Detské zubné lekárstvo

- je špecializačný odbor, ktorý sa zaoberá prevenciou a liečbou ochorení a vývojových anomálií ústnej dutiny a orgánov s ňou súvisiacich v detskom a dorastovom veku.

 

(v nastaveniach videa máte možnosť zapnutia titulkov, ako jazyk titulkov si môžete zvoliť Slovenčinu)

 

Pečatenie zubov patrí k výkonom detského zubného lekárstva a preto je optimálne ho vykonať ihneď po prerezaní prvých stálych zubov, čiže okolo šiesteho roka veku.
Jedná sa o takzvané „zaliatie“ hryzacích plôšok zubov. Ich žuvacie plochy pre svoj členitý, ryhovaný povrch sú nebezpečným miestom na ukladanie zvyškov potravy, čo následne môže viesť k tvorbe zubného kazu.

Zub sa vyčistí špeciálnou pastou a ryhy zuba sa správne pripravia. Potom zubár stoličky zaleje hmotou, ktorá sa podobá bielej plombe a vytvrdí ju ultrafialovým svetlom. Na záver sa povrch zuba zafluoriduje. Zub teda ostáva hladký, bez rýh a možno ho jednoduchšie vyčistiť.
Pečatenie vydrží tri až päť rokov, teda kým sa nezhryzie alebo nepoškodí iným spôsobom. Zhryzené pečate sa dajú zapečatiť nanovo.

Mnohoročné výsledky pečatenia zubnými lekármi jednoznačne potvrdili, že pečatenie rýh zadných zubov podstatným spôsobom znižuje tvorbu zubného kazu na týchto miestach. Pečatenie je ekonomicky najvýhodnejšia ochrana pred zubným kazom.

Motivačné videá pre deti

cenník výkonov

Rýchly kontakt

Polia označené (*) sú povinné.
captcha
Reload

 https

 

created by: Marek Sarvas