Ošetrenie zubov u detí

separator

Entonox Ig.2

Ošetrenie nespolupracujúcich detí pomocou rajského plynu ENTONOX

ENTONOX je zmes medicinálnych plynov pre okamžité použitie. Jeho zloženie pozostáva z 50% oxidu dusného a 50% kyslíka. Znižuje vnímanie bolesti a má uvoľňujúci a ľahko upokojujúci účinok, ktorý prichádza už po 2-3 minútach inhalácie. Entonox sa podáva cez inhalačnú masku, kedy pacient vdychuje zmes plynov dávkovanú nádychovým ventilom. V niektorých prípadoch sa u pacientov, ktorí majú problém s používaním nádychového ventilu (napr. u malých detí) používa nosová maska s kontinuálnym prietokom.

Výhody:

  • minimum vedľajších účinkov
  • ukľudnenie pri plnom vedomí jednoduchá a neinvazívna aplikácia
  • vhodné aj u deti od 3 rokov
  • preukázané účinky v nemocničnej a prednemocničnej starostlivosti
  • úľava od bolesti rovnaká, ako pri podaní 10 mg i.v. morfia
  • rýchly nástup do 2 až 3 minút
  • rýchle odznenie účinkov-niekoľko minút po ukončení inhalácie
  • možnosť viest motorové vozidlo už 10-15 min. po zákroku
  • bezpečné používanie v spojení s inými analgetikami

 

 

Detské zubné lekárstvo

- je špecializačný odbor, ktorý sa zaoberá prevenciou a liečbou ochorení a vývojových anomálií ústnej dutiny a orgánov s ňou súvisiacich v detskom a dorastovom veku.

 

(v nastaveniach videa máte možnosť zapnutia titulkov, ako jazyk titulkov si môžete zvoliť Slovenčinu)

 

Pečatenie zubov patrí k výkonom detského zubného lekárstva a preto je optimálne ho vykonať ihneď po prerezaní prvých stálych zubov, čiže okolo šiesteho roka veku.
Jedná sa o takzvané „zaliatie“ hryzacích plôšok zubov. Ich žuvacie plochy pre svoj členitý, ryhovaný povrch sú nebezpečným miestom na ukladanie zvyškov potravy, čo následne môže viesť k tvorbe zubného kazu.

Zub sa vyčistí špeciálnou pastou a ryhy zuba sa správne pripravia. Potom zubár stoličky zaleje hmotou, ktorá sa podobá bielej plombe a vytvrdí ju ultrafialovým svetlom. Na záver sa povrch zuba zafluoriduje. Zub teda ostáva hladký, bez rýh a možno ho jednoduchšie vyčistiť.
Pečatenie vydrží tri až päť rokov, teda kým sa nezhryzie alebo nepoškodí iným spôsobom. Zhryzené pečate sa dajú zapečatiť nanovo.

Mnohoročné výsledky pečatenia zubnými lekármi jednoznačne potvrdili, že pečatenie rýh zadných zubov podstatným spôsobom znižuje tvorbu zubného kazu na týchto miestach. Pečatenie je ekonomicky najvýhodnejšia ochrana pred zubným kazom.

Motivačné videá pre deti

cenník výkonov

Rýchly kontakt

Polia označené (*) sú povinné.
captcha
Reload

 https

 

created by: Marek Sarvas